Jak dbać
o świecę zapachową?

Świece zapachowe leisure produkowane są ręcznie w Polsce z surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Przez to, że są to surowce naturalne, wymagają one szczególnego traktowania. Aby jak najdłużej ciszyć się świecą, zalecamy stosowania się do poniższych instrukcji.

 

Świecę przechowuj w temperaturze pokojowej, z dala od wszelkich źródeł ciepła i bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne.

Pal świecę tak długo, aż wosk roztopi się na całej powierzchni (około 3 godziny). Szczególnie istotne jest to podczas pierwszego użycia świecy, aby uniknąć niepożądanego efektu „basenu palenia”.

Każdorazowo, przed rozpoczęciem palenia przycinaj knot na długość ok. 0,5 cm. Dzięki temu świeca będzie wypalała się równomiernie i nie będzie kopciła.

Aby zapewnić odpowiednie spalanie, upewnij się, że w pobliżu nie ma przeciągów z otwartych okien lub drzwi.

Świecę gaś poprzez nakrycie knota specjalnym gasidłem do świec.

W przypadku pokruszenia knota usuń go z wosku. Kurz zbierz miękką, suchą ściereczką.

Nie pal świecy dłużej niż 4 godziny, aby nie przegrzać wosku.

Nigdy nie pal świecy do końca, pozostaw na dnie ok. 8-10 mm wosku, aby zapobiec nadmiernemu nagrzaniu szkła.

Nigdy nie zostawiaj zapalonych świec zapachowych bez nadzoru.

Trzymaj zapalone świece zapachowe z dala od zasłon, dzieci i zwierząt domowych.

Świeca zapachowa Touch of Cashmere w szkle duża

Twoja świeca się wypaliła?

Po wypaleniu świecy pozostałość wosku usuń zalewając szkło gorąca wodą. Po kilku minutach wosk rozpuści się, a szkło możesz wyczyścić za pomocą ręcznik papierowego. Szkło po świecy możesz użyć jako domowy organizer, osłonkę na kwiaty lub lampion na tealight.

Jeśli nie potrzebujesz szkła, możesz odesłać je do nas, a w zamian za to dostaniesz rabat na nową świecę Leisure. Szkło po Twojej świecy zostanie wyczyszczone i nadamy mu kolejne życie – jako nowa świeca zapachowa.