Darmowa dostawa od 299 zł

.

Szukaj

FAQ

Wybierz temat, który Cię interesuje:

PRODUKTY

SKŁADANIE ZAMÓWIENIA

PŁATNOŚCI

WYSYŁKA

ZWROTY I REKLAMACJE

PRODUKTY

Czy świece są robione ręcznie?
Tak, wszystkie nasze świece są robione ręcznie w Polsce.

Jak robicie świece?
Nasze świece produkowane są tradycyjną, rzemieślniczą metodą, podczas której wszystkie etapy produkcji wykonywane są ręcznie. Czyszczenie szkła, mocowanie knota, mieszanie wosku z zapachem, zalewanie świecy w szkle, ponowne czyszczenie szkła, etykietowanie i pakowanie świec do pudełek.

Jakiego wosku używacie do produkcji świec?

Do produkcji świec używamy naturalnego wosku rzepakowego. Jest on biodegradowalny, wolny od GMO i nie jest testowany na zwierzętach. Więcej informacji przeczytasz na stronie SUROWCE.

Czy używacie bezpiecznych substancji zapachowych do świec?

Tak, nasze substancje zapachowe są bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska. Posiadają certyfikat IFRA, są zgodne z przepisami REACH. Nie są testowane na zwierzętach. Więcej informacji przeczytasz na stronie SUROWCE.

Czy duża świeca pachnie intensywniej niż mała?

Tak, duża świeca jest intensywniejsza niż mała świeca. Jest tak ze względu większą powierzchnię roztopionego wosku. Pamiętaj, że wybierając świece, dobierz jej wielkość do wielkości pomieszczenia.

Nie wiem, który zapach wybrać, czy możecie mi pomóc?

Oczywiście, będzie nam bardzo miło pomóc Ci w wyborze odpowiedniego zapachu. Skontaktuj się z nami mailowo kontakt@leisure-candle.com lub telefonicznie 662 252 853.

Czy mogę zwrócić szkło po świecy, która się już wypaliła?

Ekologia ma dla nas ogromne znacznie, dlatego wprowadziliśmy usługę zwrotu szkła w zamian za rabat na kolejną sztukę. Szkło po Twojej świecy zostanie dokładnie wyczyszczone i użyjemy go jako szkło do nowej świecy. Usługę wymiany świecy możesz zamówić na stronie ZWROT SZKŁA.

Co zrobić, żeby świeca wypalała się równomiernie?

Najważniejsze jest pierwsze odpalenie świecy zapachowej. Pamiętaj, aby palić jak tak długo, aż powierzchnia całego wosku rozstąpi się (około 3 godziny). Dzięki temu unikniesz efektu tunelowania świecy. Wosk ma zdolność do „zapamiętywania” pierwszego palenia i jeśli zgasisz świecę, zanim wosk na całej powierzchni roztopi się, podczas kolejnego palenia świecy będzie się palić tylko do tego momentu, do którego paliła się za pierwszym razem.

Dlaczego świeca nie wypaliła się z jednej strony?

Prawdopodobnie, dlatego że knot był za długi i wygiął się w jedną stronę. Przed kolejnym zapalaniem świecy przytnij knot na około 0,5 cm. Jeśli knot w Twojej świecy nie jest wyraźnie na środku, przesuń go. Po zgaszeniu świecy, gdy basen wosku jest głęboki na około 1 cm, spróbuj wyśrodkować knot za pomocą np. wykałaczki. Dzięki temu podczas kolejnego palenia ciepło z płomienia będzie topić wosk w świecy równomiernie.

Dlaczego nie mogę palić świecy dłużej niż 4 godziny?

Jeśli będziesz palić świecę dłużej niż 4 godziny na knocie powstanie „grzybek”, czyli nagromadzony węgiel. Płomień może być za wysoki, a knot za długi co spowoduje kopcenie świecy.

Dlaczego na mojej świecy są przebarwienia?

Dlatego, że jest z naturalnego wosku, który w odróżnieniu od parafiny lub stearyny inaczej przyjmuje kompozycje zapachowe. To one mogą wpłynąć na pojawiające się przebarwienia, które oprócz efektów wizualnych nie mają żadnego wpływu na jakość świecy.

Dlaczego świeca kopci?

Główną przyczyną kopcenia świecy jest zbyt długi knot. Podczas palenia świecy, wosku w jego okolicy topi się, płynny wosk jest wciągany do knota, aby go zasilić. Jeśli knot będzie za długi to równowaga ciepła i paliwa zostanie zaburzona. Wtedy powstaje reakcja chemiczna, która może powodować powstanie sadzy i kopcenia. W takiej sytuacji zgaś świecę i upewnij się, że knot jest przycięty na około 0,5 cm.

Dlaczego płomień w świecy migocze?

Prawdopodobnie dlatego, że knot w świecy jest za długi. Zgaś świecę i upewnij się, że knot jest przycięty na około 0,5 cm. Innym powodem, może być narażenie na działanie ruchomego źródła powietrza, takiego jak wiatr, czy przeciąg. Pod żadnym pozorem nie pal świecy w takim miejscu.

SKŁADANIE ZAMÓWIENIA

Czy muszę założyć konto w sklepie, aby złożyć zamówienie?
Nie, zakładanie konta w sklepie nie jest obowiązkowe.

Jak założyć konto w sklepie?
Konto w sklepie możesz założyć w trakcie składania zamówienia lub korzystając ze strony MOJE KONTO.

Kiedy moje zamówienie zostanie wysłane?
Realizacja zamówienia zajmuje 1-3 dni robocze.

Co oznaczają statusy zamówień?
Oczekujące na płatność – oznacza, że czekamy na zaksięgowanie na koncie Twojej płatności. Status pojawi się tylko przy metodzie płatności tradycyjnym przelewem.
W trakcie realizacji – status oznacza, że Twoje zamówienie jest w trakcie kompletowania.
Zrealizowane – Twoje zamówienie jest gotowe do wysyłki i czeka na odbiór przez kuriera.

Gdzie mogę śledzić status zamówienia?
O aktualnym statusie zamówienie informujemy mailowo. Jeśli nie widzisz wiadomości w Twojej skrzynce, sprawdź folder SPAM.

Czy jest możliwość anulowania zamówienia?
Zamówienie możesz anulować do czasu zmiany statusu na zrealizowane.

PŁATNOŚCI

Jakie są dostępne formy płatności?
Posiadamy dwa rodzaje płatności za zamówienie: płatność przy odbiorze i płatność z góry (BIK, GooglePay, szybki przelew, tradycyjny przelew, płatność kartą). Więcej informacji znajdziesz na stronie METODY PŁATNOŚCI.

Kiedy płatność jest pobierana z konta?
Wybierając szybkie płatności online, pieniądze są pobierane z konta automatycznie.

Jak mogę otrzymać fakturę VAT?
Podczas składania zamówienia podaj dane do faktury w uwagach do zamówienia.

Czy moje dane z karty są bezpieczne?
Tak, wszystkie dane podawane w trakcie składania zamówienia są bezpieczne. Informacje są wysyłane w zaszyfrowanej postaci, co zapewnia pełną ochronę poufnych danych. Gwarancją bezpieczeństwa jest certyfikat SSL strony (kliknij w kłódkę obok adresu strony, aby zobaczyć certyfikat).

Skąd wziąć dane do przelewu?
Wybierając płatność tradycyjnym przelewem, informacje o danych do przelewu wysyłamy mailowo. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM. Wiadomość nie dotarła? Skontaktuj się z nami mailowo kontakt@leisure-candle.com

WYSYŁKA

Ile trwa dostawa?
Dostawa zamówienia trwa 1-2 dni robocze.

Ile kosztuje dostawa?
Informacja o aktualnych cenach dostawy znajduje się na stronie DOSTAWA I ZWROT

Czy jest możliwość śledzenia przesyłki?
Tak, link do śledzenia zamówienia jest wysyłany automatycznie, po odbierze przesyłki przez kuriera.

Czy jest możliwość wysłania przesyłki za granicę?
Tak, w tym celu skontaktuj się z nami mailowo kontakt@leisure-candle.com

ZWROTY I REKLAMACJE

Co zrobić, jeśli otrzymam niewłaściwy lub uszkodzony produkt?
Niezwłocznie skontaktuj się z nami mailowo kontakt@leisure-candle.com, do wiadomości dołącz zdjęcia uszkodzonego produktu.

Jak wygląda procedura zwrotu?
Poinformuj nas o tym mailowo, do przesyłki zwrotnej dołącz uzupełniony FORMULARZ ZWROTU. Pamiętaj, że na zwrot produktu masz 14 dni od dnia dostarczenia przesyłki. Zwracane produkty nie mogą być uszkodzone, po pozytywnej weryfikacji produktów zwrócimy Ci pieniądze na konto.

Czy muszę zapłacić za zwrot?
Tak, płatność za zwrot jest płatna przez klienta.