DARMOWA DOSTAWA OD 299 ZŁ

.

Szukaj

Odpowiednie dbanie o świecę zapachową gwarantuje jej ładne i długie spalanie. Dzięki temu będziesz cieszyć się zapachem i relaksować przy jej blasku jeszcze dłużej. Z naszego poradnika dowiesz się, jak w kilku prostych krokach dbać o świecę zapachową. Jak długo ją palić, na jaką długość przycinać knota oraz co zrobić z pustym szkłem już po jej wypaleniu. 

Świeca zapachowa SUMMER IN TOSCANA

7 zasad dbania o świecę zapachową

1. Pierwsze palenie świecy jest szczególnie ważne. Pal świecę tak długo, aż wosk roztopi się na całej powierzchni (ale nie dłużej niż 3-4 godziny, żeby nie przegrzać wosku). Dzięki temu unikniemy tzw. efektu „basenu palenia”, czyli sytuacji, w której świeca pali się w wyłącznie w wypalonej wcześniej średnicy, a wosk przy ściankach szkła się nie topi.

2. Każdorazowo, przed rozpoczęciem palenia świecy przycinaj knot na długość ok. 0,5 cm. Dlaczego to ważne? Odpowiednia długość knota gwarantuje równomierne topienie się świecy. Dodatkowo knot nie będzie kopcił. W przypadku pokruszenia knota usuń jego części z wosku.

3. Jeśli zauważysz, że knot nie jest na środku, a świeca nie wypala się z równomiernie, możesz przesunąć knot po zgaszaniu świecy, kiedy wosk jest płyny. Dzięki temu przy kolejnym paleniu płomień będzie równomiernie wytapiał wosk.

4. Świecę przechowuj w temperaturze pokojowej, z dala od wszelkich źródeł ciepła i bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne.

5. Świecę gaś poprzez nakrycie knota specjalnym gasidłem do świec.

6. Nigdy nie pal świecy do końca, pozostaw na dnie ok. 0,5 cm wosku, aby zapobiec nadmiernemu rozgrzaniu szkła.

7. Po wypaleniu świecy pozostałość wosku usuń, zalewając szkło gorącą wodą. Wyczyszczone szkło możesz użyć jako domowy organizer, osłonkę na kwiaty lub lampion na tealighta. Umożliwmy też opcję zwrotu szkła w zamian za świecę w niższej cenie. Klikając TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.