Darmowa dostawa od 299 zł

.

Szukaj

Jak palić świecę zapachową?

Świece zapachowe LEISURE produkowane są ręcznie w Polsce z surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Przez to, że są to surowce naturalne, wymagają one szczególnego traktowania. Jak palić świecę zapachową, aby cieszyć się nią jak najdłużej? Poznaj nasze zasady palenia świec!

Świecę przechowuj w temperaturze pokojowej, z dala od wszelkich źródeł ciepła i bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne.

Pierwsze palenie świecy powinno trwać około 3-4 godziny, tak aby wosk roztopił się na całej powierzchni. Szczególnie istotne jest to podczas pierwszego użycia świecy, aby uniknąć niepożądanego efektu „tunelowania świecy”.

Aby zapewnić odpowiednie spalanie, upewnij się, że w pobliżu nie ma przeciągów z otwartych okien lub drzwi.

Świecę gaś poprzez nakrycie knota specjalnym gasidłem do świec.

Nie należy palić świecy dłużej niż 4 godziny, aby nie przegrzać wosku i szkła.

Nigdy nie pal świecy do końca, pozostaw na dnie ok. 8-10 mm wosku, aby zapobiec nadmiernemu nagrzaniu szkła.

Jeśli zauważysz, że świeca nie wypala się równomiernie, wyśrodkuj knot za pomocą długiego narzędzia (np. wykałaczki). Wykonaj to po zgaszeniu świecy, gdy wosk jest roztopiony na tyle, że możliwa jest zmiana położenia knota.

W przypadku pokruszenia knota usuń jego cząstki z wosku.

Przed każdym kolejnym paleniem świecy przytnij knot na długość ok. 0,5 cm. Dzięki temu świeca będzie wypalała się równomiernie, płomień będzie odpowiedniej długości i nie będzie kopciła.

intensywna świeczka figowa

Twoja świeca się wypaliła?

Po wypaleniu świecy pozostałość wosku usuń zalewając szkło gorąca wodą. Po kilku minutach wosk rozpuści się, a szkło możesz wyczyścić za pomocą ręcznik papierowego. Szkło po świecy możesz użyć jako domowy organizer, osłonkę na kwiaty lub lampion.

Jeśli nie potrzebujesz szkła, możesz odesłać je do nas, a w zamian za to dostaniesz rabat na nową świecę Leisure. Szkło zostanie wyczyszczone i nadamy mu kolejne życie.