DARMOWA DOSTAWA OD 250 ZŁ

DARMOWA DOSTAWA OD 250 ZŁ

Jak palić świecę zapachową?

Świece zapachowe leisure produkowane są ręcznie w Polsce z surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Przez to, że są to surowce naturalne, wymagają one szczególnego traktowania. Aby jak najdłużej cieszyć się świecą, zalecamy stosowania się do poniższych instrukcji.

Świecę przechowuj w temperaturze pokojowej, z dala od wszelkich źródeł ciepła i bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne.

Pal świecę tak długo, aż wosk roztopi się na całej powierzchni (około 3 godziny). Szczególnie istotne jest to podczas pierwszego użycia świecy, aby uniknąć niepożądanego efektu „tunelowania”.

Aby zapewnić odpowiednie spalanie, upewnij się, że w pobliżu nie ma przeciągów z otwartych okien lub drzwi.

Świecę gaś poprzez nakrycie knota specjalnym gasidłem do świec.

Nie pal świecy dłużej niż 4 godziny, aby nie przegrzać wosku.

Nigdy nie pal świecy do końca, pozostaw na dnie ok. 8-10 mm wosku, aby zapobiec nadmiernemu nagrzaniu szkła.

Jeśli zauważysz, że świeca nie wypala się równomiernie, wyśrodkuj knot za pomocą długiego narzędzia (np. wykałaczki). Wykonaj to po zgaszeniu świecy, gdy wosk jest roztopiony na tyle, że możliwa jest zmiana położenia knota.

W przypadku pokruszenia knota usuń jego cząstki z wosku.

Każdorazowo, przed rozpoczęciem palenia przycinaj knot na długość ok. 0,5 cm. Dzięki temu świeca będzie wypalała się równomiernie i nie będzie kopciła.

Świeca zapachowa Fig Tree w szkle duża

Twoja świeca się wypaliła?

Po wypaleniu świecy pozostałość wosku usuń zalewając szkło gorąca wodą. Po kilku minutach wosk rozpuści się, a szkło możesz wyczyścić za pomocą ręcznik papierowego. Szkło po świecy możesz użyć jako domowy organizer, osłonkę na kwiaty lub lampion.

Jeśli nie potrzebujesz szkła, możesz odesłać je do nas, a w zamian za to dostaniesz rabat na nową świecę Leisure. Szkło zostanie wyczyszczone i nadamy mu kolejne życie.