Darmowa dostawa od 299 zł

.

Szukaj

Kolorowe wazony szklane

KOLOROWE WAZONY SZKLANE – DEKORACJA TWOJEGO DOMU

Urządzając wnętrze domu, nie można zapominać o doborze odpowiednich dekoracji, którymi mogą być kolorowe wazony szklane. Są jedną z najpopularniejszych ozdób, które dodadzą wnętrzu charakteru i przytulności. Kolorowy wazon szklany może służyć do ekspozycji świeżych kwiatów, suszonych traw lub może być dekoracją samą w sobie. W asortymencie naszego sklepu dostępne są wazony szklane w różnych kolorach i kształtach, tak abyś mógł wybrać odpowiedni, który będzie zachwycał Cię każdego dnia.

SZKALNE WAZONY NA W KWIATY

W ofercie sklepu Internetowego LEISURE możesz znaleźć wazony na kwiaty. Dostępne są modele o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki temu możesz wybrać odpowiedni wazon do Twojego stylu wnętrza. Posiadamy wysokie wazony – cylindry, inaczej nazywane też tubami oraz niskie wazony w owalnym kształcie. Wysokie wazony doskonale sprawdź się do ekspozycji długich, ciętych kwiatów natomiast niskie wazony będą dobrym wyborem dla małych kompozycji ze świeżych kwiatów. Możesz również wykorzystać je jako osłonki na świece wolnostojące, tworząc we wnętrzu piękną dekorację. Mnogość kolorów i rozmiarów sprawi, że z łatwością dobierzesz wazon odpowiadający Twoim potrzebom i pasujący do wnętrza Twojego domu.

JAK OZDOBIĆ WAZON SZKLANY?

Szklane wazony to akcesoria, które mogę we wnętrzu pełnić wiele funkcji dekoracyjnych. Mimo że flakony najczęściej stosowane są do ekspozycji świeżych kwiatów, jednak możesz ich użyć na wiele innych sposób. Wysokie wazony będą pięknie eksponowały modne trawy pampasowe, które wprowadzą elegancję do Twojego wnętrza. Pomyśl również o kompozycji z suszonych kwiatów i gałązek — taka dekoracja może zdobić wnętrze przez wiele miesięcy. Wiosną poszukaj w ogrodzie gałązek drzew lub krzewów z pączkami kwiatów np. wiśni — taka dekoracja sprawi, że wprowadzisz do wnętrza odrobinę natury i powiew świeżości. Niskie wazony możesz wykorzystać jako lampiony na świece w szkle lub świece walcowe. Wieczorem, bąbelki powietrza zatopione w szkle będą pięknie rozpraszać światło płomienia, tworząc romantyczną atmosferę. Wazony szklane o nietuzinkowych kształtach możesz po prostu puste. Dobierz do nich naturalne świece zapachowe, książki i stwórz kompozycję na komodę lub szafkę. Wybierając sposób dekoracji wazonu szklanego, pamiętaj, że jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Stwórz dekorację, która będzie dla Ciebie wyjątkowa i będzie cieszyła Cię każdego dnia.

KOLOROWE WAZONY PRL – NAJWIĘKSZA INSPIRACJA

Projektując naszą kolekcję wazonów naszą największą inspiracją były kolorowe wazony PRL. Chcieliśmy przemycić polskie dziedzictwo i połączyć je z nowoczesnym wzornictwem. Polskie wzornictwo w latach 60. i 70. było w doskonałem formie, projektanci eksperymentowali z kolorami i formami. W Polsce produkowano artystyczne szkło użytkowe, które było eksportowane i niezwykle popularne za granicą. To właśnie kreatywność tamtych lat zainspirowała nas do użycia intensywnych kolorów, takich jak pomarańczowy i zielony oraz charakterystycznych bąbelków powietrza zatopionych w szkle. W latach 70. ten efekt był czymś ekstrawaganckim i niezwykle nowoczesnym, a dziś vintage wazony PRL biją rekordy popularności.

JAK POWSTAJE SZKLANY WAZON

Wazony dostępne w sklepie internetowym LEISURE zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Każdy wazon był dmuchany ręcznie przez wykwalifikowanych, polskich hutników z wieloletnim doświadczeniem. Wazony dostępne w ofercie naszego sklepu produkowane są tradycyjną, rzemieślniczą metodą, podczas której wszystkie etapy produkcji wykonywane są ręcznie. Proces powstawania wazonu polega na umieszczeniu gorącej masy szklanej na jednym końcu piszczeli szklarskiej i umieszczenie jej w drewnianej formie. Hutnik dmucha w drugi koniec piszczeli, wypełniając szkło i formę powietrzem. Dzięki temu masa wypełnia formę, tworząc żądany kształt produktu. Ręczny proces produkcji sprawia, że każdy wazon będzie nieznacznie różnił się od siebie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nikt nie będzie miał dokładnie takiego samego produktu jak Ty. Struktura szkła, ilość bąbelków powietrza zatopionych w szkle oraz rozłożenie barwników zawsze będzie różna. To dodaje produktowi dodatkowego atutu i wyjątkowości.