Darmowa dostawa od 299 zł

.

Szukaj

Naturalne świece zapachowe

NATURALNE ŚWIECE ZAPACHOWE – DLACZEGO WARTO JE WYBRAĆ?

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym bodźców i komunikatów coraz więcej osób szuka sposób na stworzenie w domu wyjątkowej atmosfery pełnej relaksu i harmonii. Naturalne świece zapachowe stały się niekwestionowanym liderem wśród produktów, które wprowadzają do naszych domów nie tylko przyjemny zapach, ale także wyjątkową atmosferę. Ich ciepłe światło nadaje wnętrzu przytulny klimat, a wyjątkowe kompozycje zapachowe pomogą zrelaksować Ci się po ciężkim dniu. Dodatkowo świece naturalne niosą za sobą wiele korzyści. Powstają z surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł, a ich palenie jest zdrowsze dla człowieka i środowiska.

NATURALNE ŚWIECZKI – TROSKA O ZDROWIE

Świadomość dotycząca surowców i procesów produkcji produktów, którymi się otaczamy, staje się coraz większa. Sięgamy po produkty, które powstają w zrównoważony sposób i z surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Dotyczy to również świec zapachowych, dlatego naturalne świeczki zyskały w ostatnich latach taką popularność. Dostępne w sieciówkach, świece z parafiny produkowane są ze szkodliwych substancji, ponieważ parafina pozyskiwana jest z ropy naftowej. Wybierając kolejną świecę zapachową zwróć uwagę, na skład z jakiego została ona wykonana, aby mieć pewność że Ty i Twoi bliscy nie wdychacie szkodliwych substancji.

ODPOWIEDZIALNE, NATURALNE SUROWCE

Najczęściej spotykanymi świecami naturalnym są te wykonane z wosku sojowego lub wosku pszczelego. Jako producenci świec postanowiliśmy używać wosku rzepakowego, który jest znacznie trudniejszy w przetworzeniu niż pozostałe woski. Wosk rzepakowy produkuje się z rzepaku będącego w 100% odnawialną i biodegradowalną rośliną. Rzepak uprawiany jest bez użycia GMO. Europejska uprawa rzepaku sprawia, że jego dostawa do naszej pracowni generuje mniejszą ilości dwutlenku węgla. Inaczej sytuacja wygląda przy świeczkach sojowych. Większość wosku sojowego dostępnego na rynku pochodzi z Ameryki Południowej, dlatego kupując kolejną świecę, zwróć uwagę na jej skład.

Świeczki z naturalnego wosku mają wyższą temperaturę topnienia, niż świece parafinowe dlatego będziesz mógł cieszyć nią zdecydowanie dłużej. Podczas palenia nie emituje szkodliwych substancji. Dodatkowo bardzo dobrze przewodzą zapach. Zarówno na zimno – gdy świeca się nie pali, jak i na ciepło – pozwalając wypełnić cały dom ulubionym zapachem.

Postanowiliśmy zrezygnować ze stosowania części olejków eterycznych. Ze względu na to, że większość z nich nie nadaje się do podgrzewania do takiej temperatury, jaką wytwarza świeca podczas spalania. Kupując świecę zapachową LEISURE, możesz mieć pewność, że kompozycja zapachowa została przebadana i posiada certyfikat IFRA. Każda ze świeca ma wyszczególnione zawarte w niej alergeny, takimi informacjami mogą poszczycić się tylko najlepsze marki produkujące świece ze względu na duży koszt związany z opracowaniem takich danych.

JAK POWSTAJĄ ŚWIECE LEISURE?

Proces tworzenia naturalnych świeczek zapachowych to prawdziwa sztuka. Każda z naszych świec jest robiona ręcznie w Polsce, w tradycyjny rzemieślniczy sposób. Podczas niego wszystkie etapy produkcji wykonywane są ręcznie. Do produkcji naturalnych świec wykorzystujemy starannie dobrane surowce, tak aby zagwarantować produkty najwyższej jakość.

Do produkcji naturalnych świeczek używamy wosku rzepakowego, bawełnianego knota i olejki zapachowe. Każdy z etapów jest robiony ręcznie. Pierwszym z nich jest roztopienie wosku i dodanie do niego kompozycji zapachowej. Następnym etapem jest rozlanie ciekłego wosku do szkła. Gdy wosk zastygnie, czas na czyszczenie szkła, przycięcie knota i etykietowanie. Finalnym etapem jest pakowanie gotowe produktu do pudełka. Cały proces jest starannie robiony przez osoby z wieloletnim doświadczeniem, tak aby zagwarantować Ci najlepszy produkt.

ŚWIECZKI NATURALNE – JAK O NIE DBAĆ?

Wykorzystanie naturalnych surowców do produkcji świec zapachowych sprawia, że wymagają one odpowiedniego traktowania. Aby cieszyć się Twoją ulubioną naturalną świecą jak najdłużej pamiętaj o poniższych zasadach:

  • świecę pal tak długo, aby wosk roztopił się na całej powierzchni,
  • przed każdym paleniem, przytnij knot na około 0,5 cm,
  • nie pal świecy dłużej niż 4 godziny,
  • jeśli świeca nie wypala się równomiernie, po zakończeniu palenia, wyśrodkuj knot za pomocą długiego narzędzia.