Darmowa dostawa od 299 zł

.

Szukaj

Zmysł zapachu jest niezwykle wrażliwy. Woń, czyli bodziec, który dociera do opuszki węchowej, jest następnie rejestrowana przez mózg. To dlatego zapachy stymulują psychikę, mogą wprawiać w dobry nastrój, uspokajać lub dodawać energii. Jest to dobry powód, aby zadbać o architekturę zapachową wnętrz – salonu, sypialni, ale też biura, pokoju hotelowego czy sklepu. Dowiedz się więcej o tym, jak zapach we wnętrzach wpływa na Ciebie.

 

Zapach jako wizytówka wnętrza

Przyjemna woń w pomieszczeniu to sposób nie tylko na wprowadzenie do niego romantycznej, intymnej atmosfery. Zapach we wnętrzach może dopełnić także wystroju wnętrza, kojarzyć się z nim i na długo pozostać w pamięci.

Bukiety zapachowe odbierane przez człowieka jako przyjemne wpływają także na decyzje zakupowe, mogą kojarzyć się z daną marką. Wyszukane wonne kompozycje mogą dodać charakteru wnętrzu i zbudować w nim pożądany klimat. 

Świece zapachowe, które pachną niezależnie od tego, czy są zapalone, będą kropką nad „i” w aranżacjach stylowych pomieszczeń. To dzięki nim w biurze będzie unosił się elegancki, wyszukany zapach. Ich aromat może także skutecznie redukować stres i sprzyjać lepszej koncentracji podczas pracy.

Taka świeca może być także zapachową ozdobą butiku – jej woń będzie mile wspominana przez klientów, co na pewno wpłynie na wizerunek marki. Ponadto, jeśli zostanie ona zapalona w hotelowym pokoju, pozwoli ona gościom poczuć się jak w domu. To właśnie do takich miejsc, chcą oni często wracać.

 

zapach we wnętrzach, a samopoczucie

W ludzkim nosie znajduje się ok. 5 milionów komórek receptorowych, które są odpowiedzialne za odbierania zapachów, a następnie przekazywanie ich do mózgu. To właśnie „centrum dowodzenia” układem nerwowym określa, czy dana woń jest przyjemna, wprawia w dobry nastrój, czy drażni i przeszkadza.

Za rozróżnianie zapachów jest odpowiedzialna kora gruszkowata. Jest to część mózgu, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie jego obszaru odpowiadającego za emocje i wspomnienia. To dlatego odpowiedni zapach we wnętrzach może pozwolić poczuć Ci się spokojnie, bezpiecznie, odprężyć się i zrelaksować.

Miękka poduszka i puszysty koc to nie wszystko, co jest niezbędne, aby móc w pełni się zrelaksować. Zapach jest często pomijany podczas aranżacji wnętrza, ale to, jak pachnie salon, sypialnia, ma wpływ na jakość wypoczynku i dobry nastrój. Zapachy nie bez powodu są wykorzystywane w aromaterapii – koją nerwy, rozładowują stres, napięcie, łagodzą niepokój.

Właśnie dlatego świeca zapachowa może być nie tylko towarzyszką relaksującego rytuału, ale też stałą, zapachową częścią przestrzeni. Tak jak inne elementy wystroju wnętrz będzie budowała prywatną, cichą, domową przystań.

 

Jakie zapachy sprawdzają się w wnętrzach?

Sam musisz zadecydować, jak ma pachnieć twój kącik do pracy, zaciszny salon, klimatyczna sypialnia. Znajdź woń, która przywołuje u ciebie miłe wspomnienia, pozwala się wyciszyć i zostawić za drzwiami domu troski i zmartwienia.

Możesz wybrać świecę zapachową:

  • która pachnie słońcem i latem – słodka woń winogron, brzoskwini, soczysta bergamotka i przyjemnie kwaśna limonka to wszystko, czego potrzebujesz, aby nawet w środku zimy powrócić wakacyjnych wspomnień;
  • która uwalnia nieco tajemniczą, ale szlachetną woń – w takiej kompozycji czuć słodką, nutę drewna sandałowego, korzenne akordy cynamonu, goździków oraz orzeźwiającego eukaliptusa i kwiatu pomarańczy;
  • pachnącą pozytywną energią i świeżością – takie wonie to mieszanka drzewnych akcentów z nutami soczystych, letnich i tropikalnych owoców – brzoskwini, pomarańczy i bergamotki. 

 

Pachnąca świeca – klucz do odpowiedniego zapachu we wnętrzach

Świeca zapachowa może długo, powoli uwalniać miłą woń w twoim domu. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy będzie wykonana z naturalnych surowców – to wosk rzepakowy pali się najdłużej i zapewnia, że niezwykły aromat przez wiele godzin będzie dopełniał wnętrze.

Taka świeca umieszczona w eleganckim, kolorowym, błyszczącym szkle rozpieszcza zarówno zmysł węchu, jak i wzroku. Oczarowuje wonią, pozowała zostawić daleko za sobą zmartwienia, odciąć się od problemów i cieszyć się wypoczynkiem w domowych pieleszach – solo lub w towarzystwie bliskich.