Darmowa dostawa od 299 zł

.

Szukaj

Odżywiasz się zdrowo, chodzisz na siłownię, dbasz o to, aby na zakupach wybierać tylko ekologiczne produkty – w takim razie zwróć też uwagę na świece, które zapalasz w swoim domu. Jeżeli zależy ci na zdrowiu, mają dla ciebie znaczenie kwestie ekologii, wybieraj takie, które są produkowane jedynie z naturalnych surowców. Dowiedz się, dlaczego nasze ekologiczne świece zapachowe z wosku rzepakowego sprawdzą się w twoim salonie, biurze, jadalni czy w łazience!

W trosce o zdrowie klientów i środowisko – poznaj wosk rzepakowy

Jeśli masz w domu kolekcję świec zapachowych, dowiedz się, z czego zostały one wyprodukowane. W przypadku, gdy okaże się, że powstały z parafiny, poważnie pomyśl o wyrzuceniu ich do kosza. Surowiec ten podczas spalania emituje toksyczne substancje, mogą być przyczyną problemów ze zdrowiem.

Alternatywą są nasze pachnące świece z wosku rzepakowego. Powstają on z oleju tłoczonego z nasion rzepaku, który jest następnie poddany uwodornieniu. Taki wosk:

  • podczas spalania nie emituje toksycznych substancji – dlatego też wykonana z niego świeczka może być zapalona tak długo, jak masz na to ochotę. Brak emisji trujących gazów sprawia również, że jest ona całkowicie bezpieczna dla środowiska;
  • jest biodegradowalny – oznacza to, że podlega naturalnemu rozkładowi;
  • jest produkowany z roślin rosnących na terenie Europy – dzięki temu nie trzeba go transportować tysiące kilometrów, co wpływa na to, że produkcja świec zapachowych wiąże się z niezwykle niskim śladem węglowym.

 

Niezwykłe i certyfikowane kompozycje zapachowe

W naszych kompozycjach wyczujesz bogactwo akordów zapachowych. To połączenie słodkich i korzennych woni, świeżych i nieco cięższych akcentów. Nasze świece pachną kojarzącą się ze słońcem pomarańczą, winogronem, brzoskwinią, limonką, ale też słodyczą drewna sandałowego i fasoli tonka. Znajdziesz u nas też świeczki pachnące paczulą, imbirem, mirrą, liśćmi tytoniu i kadzidłem.

Niezależnie od tego, na jaką kompozycję zapachową się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że będzie wyjątkowa. Wszystkie zapachy, które oferujemy, powstają w małej manufakturze w Grasse we Francji. Miejscowość ta, położona na Lazurowym Wybrzeżu, od XVIII wieku jest uznawana za światową stolicę perfum, a na jej obrzeżach rosną pachnące kwiaty, z których produkuje się olejki eteryczne.

Ponadto nasze ekologiczne świece zapachowe wzbogacamy o zapachy, które:

  • mają certyfikat IFRA – to Międzynarodowe Stowarzyszenie Zapachów, którego celem jest dbania o to, aby produkowane wonie były bezpieczne dla zdrowia i środowiska;
  • powstają zgodnie z przepisami REACH, czyli tak aby nie stwarzały zagrożenia dla otoczenia.

 

Ekologiczne świece zapachowe dla miłośników udanego designu

Ekologiczne świece zapachowe z wosku rzepakowego tak samo pięknie pachną, jak wyglądają. Wszystko to za sprawą ręcznie formowanego szkła, w którym są umieszczone. 

Powstaje ono w 100% z surowców pozyskanych z recyclingu. Ręczna produkcja zapewnia, że wszystkie świeczki są inne – w szkle znajduje się unikalna kompozycja z pęcherzyków powietrza. Oprócz tego każdy zapach ma inny kolor. Szkło pomarańczowe ukrywa świecę pachnącą wakacjami, pomarańczą i brzoskwiniami, natomiast w zielonym znajduje się wosk o tropikalnej, drzewno-owocowej woni.

Dbałość o najmniejsze detale

Aby świeca zaczęła emitować blask, należy zapalić knot. W naszych produktach z wosku rzepakowego znajduje się taki, który jest wykonany z naturalnego surowca – certyfikowanej bawełny. Ten niewielki detal ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka. 

W wielu świecach – zwłaszcza w tych z parafiny – umieszczany jest knot z metalowy, rdzeniem. Wykonuje się go z cyny lub z ołowiu – gdy metale te nagrzewają się, uwalniają do powietrza toksyczne substancje. Tym samym takie świeczki są niebezpieczne dla zdrowia.

Ekologiczne świece zapachowe, które pachną dłużej niż inne

Zaletą wosku rzepakowego, a tym samym naszych świec, jest to, że świetnie przewodzi on zapach. Dlatego nasze ekologiczne świece zapachowe pachnie nawet wtedy, kiedy nie pali się na niej płomień. Ponadto ten naturalny wosk spala się powoli, w związku z czym możesz przez wiele godzin cieszyć się jego zapachem. 

Są ekologiczne, przyjazne środowisku, człowiekowi pięknie pachną i zjawiskowo się prezentują – właśnie dlatego naturalne świeczki zapachowe z wosku rzepakowego są warte tego, aby mogły znaleźć się w twoim domu.