DARMOWA DOSTAWA OD 250 ZŁ

DARMOWA DOSTAWA OD 250 ZŁ

Odżywiasz się zdrowo, chodzisz na siłownię, dbasz o to, aby na zakupach wybierać tylko ekologiczne produkty – w takim razie zwróć też uwagę na świece, które zapalasz w swoim domu. Jeżeli zależy ci na zdrowiu, mają dla ciebie znaczenie kwestie ekologii, wybieraj takie, które są produkowane jedynie z naturalnych surowców. Dowiedz się, dlaczego nasze świece zapachowe z wosku rzepakowego sprawdzą się w twoim salonie, biurze, jadalni czy w łazience!

W trosce o zdrowie klientów i środowisko – poznaj wosk rzepakowy

Jeśli masz w domu kolekcję świec zapachowych, dowiedz się, z czego zostały one wyprodukowane. W przypadku, gdy okaże się, że powstały z parafiny, poważnie pomyśl o wyrzuceniu ich do kosza. Surowiec ten podczas spalania emituje toksyczne substancje, mogą być przyczyną problemów ze zdrowiem.

Alternatywą są nasze pachnące świece z wosku rzepakowego. Powstają on z oleju tłoczonego z nasion rzepaku, który jest następnie poddany uwodornieniu. Taki wosk:

  • podczas spalania nie emituje toksycznych substancji – dlatego też wykonana z niego świeczka może być zapalona tak długo, jak masz na to ochotę. Brak emisji trujących gazów sprawia również, że jest ona całkowicie bezpieczna dla środowiska;
  • jest biodegradowalny – oznacza to, że podlega naturalnemu rozkładowi;
  • jest produkowany z roślin rosnących na terenie Europy – dzięki temu nie trzeba go transportować tysiące kilometrów, co wpływa na to, że produkcja świec zapachowych wiąże się z niezwykle niskim śladem węglowym.

 

Niezwykłe i certyfikowane kompozycje zapachowe

W naszych kompozycjach wyczujesz bogactwo akordów zapachowych. To połączenie słodkich i korzennych woni, świeżych i nieco cięższych akcentów. Nasze świece pachną kojarzącą się ze słońcem pomarańczą, winogronem, brzoskwinią, limonką, ale też słodyczą drewna sandałowego i fasoli tonka. Znajdziesz u nas też świeczki pachnące paczulą, imbirem, mirrą, liśćmi tytoniu i kadzidłem.

Niezależnie od tego, na jaką kompozycję zapachową się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że będzie wyjątkowa. Wszystkie zapachy, które oferujemy, powstają w małej manufakturze w Grasse we Francji. Miejscowość ta, położona na Lazurowym Wybrzeżu, od XVIII wieku jest uznawana za światową stolicę perfum, a na jej obrzeżach rosną pachnące kwiaty, z których produkuje się olejki eteryczne.

Ponadto nasze naturalne świece wzbogacamy o zapachy, które:

  • mają certyfikat IFRA – to Międzynarodowe Stowarzyszenie Zapachów, którego celem jest dbania o to, aby produkowane wonie były bezpieczne dla zdrowia i środowiska;
  • powstają zgodnie z przepisami REACH, czyli tak aby nie stwarzały zagrożenia dla otoczenia.

 

Świece zapachowe dla miłośników udanego designu

Świeczki z wosku rzepakowego tak samo pięknie pachną, jak wyglądają. Wszystko to za sprawą ręcznie formowanego szkła, w którym są umieszczone. 

Powstaje ono w 100% z surowców pozyskanych z recyclingu. Ręczna produkcja zapewnia, że wszystkie świeczki są inne – w szkle znajduje się unikalna kompozycja z pęcherzyków powietrza. Oprócz tego każdy zapach ma inny kolor. Szkło pomarańczowe ukrywa świecę pachnącą wakacjami, pomarańczą i brzoskwiniami, natomiast w zielonym znajduje się wosk o tropikalnej, drzewno-owocowej woni.

 

Dbałość o najmniejsze detale

Aby świeca zaczęła emitować blask, należy zapalić knot. W naszych produktach z wosku rzepakowego znajduje się taki, który jest wykonany z naturalnego surowca – certyfikowanej bawełny. Ten niewielki detal ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka. 

W wielu świecach – zwłaszcza w tych z parafiny – umieszczany jest knot z metalowy, rdzeniem. Wykonuje się go z cyny lub z ołowiu – gdy metale te nagrzewają się, uwalniają do powietrza toksyczne substancje. Tym samym takie świeczki są niebezpieczne dla zdrowia.

 

Świece, które pachną dłużej niż inne

Zaletą wosku rzepakowego, a tym samym naszych świec, jest to, że świetnie przewodzi on zapach. Dlatego świeczka pachnie nawet wtedy, kiedy nie pali się na niej płomień. Ponadto ten naturalny wosk spala się powoli, w związku z czym możesz przez wiele godzin cieszyć się jego zapachem. 

Są ekologiczne, przyjazne środowisku, człowiekowi pięknie pachną i zjawiskowo się prezentują – właśnie dlatego naturalne świeczki zapachowe z wosku rzepakowego są warte tego, aby mogły znaleźć się w twoim domu.