Darmowa dostawa od 299 zł

.

Szukaj

Zastanawiałeś się kiedyś, z czego zrobiona jest świeczka zapachowa, która znajduje w twoim domu? Jeśli kupiłeś jeden z masowo tworzonych produktów, to należy spodziewać się, że powstał on z surowców przeciętnej jakości, a często także z niebezpiecznych dla zdrowia surowców. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się dlaczego świeca rzepakowa, to produkt, w który warto zainwestować.

Świeca rzepakowa – Wyrazisty zapach

Wosk rzepakowy nie bez powodu jest wykorzystywany do produkcji luksusowych świeczek zapachowych. Ten surowiec przewyższa stearynę i parafinę także pod względem właściwości dotyczących przewodzenia zapachu.

Tuż po zapaleniu pachnącej świecy z rzepaku pomieszczenie wypełnia się przyjemną, subtelną wonią. Ponadto nawet gdy zgasisz świeczkę, to będzie ona emitowała miły zapach. Dzieje się tak, gdyż wosk ten wydziela aromat nawet wtedy, gdy jest zimny. Oznacza to, że już po wejściu do domu po powrocie z pracy, po ciężkim dniu szybko przejdziesz w tryb relaksu.

Jest przyjazna dla środowiska

Starasz się w każdej sferze życia być eko? Wybierasz rozwiązania, które są przyjazne planecie? Oznacza to, że świeca rzepakowa jest właśnie dla ciebie.

Produkcja takich świeczek wiąże się pozostawianiem niskiego śladu węglowego. Ponadto są to produkty biodegradowalne, co oznacza, że rozkładają się i nie stanowią zbędnych czy szkodliwych odpadów. 

ŚWIECA RZEPAKOWA PRZYJAZNA DLA ZDROWIA

Piękny kolor świeczki zapachowej może kusić. Być może taka w kolorze butelkowej zieleni pasuje do twoich mebli, a niebieska do odcienia ścian w twoim salonie. Pamiętaj jednak, że taki kolor świecy oznacza, że dodano do niej sztuczne substancje – barwniki.

To samo dotyczy zapachów. Jeśli świeca ma pachnieć świeżym praniem czy ciasteczkami, można spodziewać się, że do jej produkcji użyto syntetycznych dodatków zapachowych. Palenie takich świeczek być może jest sposobem na relaks, ale raczej nie przysłuży się zdrowiu.

Naturalne świece zapachowe mają jasny odcień. Brak w nich sztucznych dodatków, a za ich woń odpowiadają bezpieczne dla człowieka aromaty. Takie substancje zapachowe mają certyfikat IFRA, co świadczy o tym, że można cieszyć się ich blaskiem bez obaw o zdrowie.

Brak emisji szkodliwych substancji podczas spalania

Zdecydowana większość świeczek dostępnych na rynku powstaje z parafiny i stearyny. Pierwszy z tych surowców to nic innego jak odpad powstający podczas produkcji ropy naftowej. Natomiast drugi powstaje z tłuszczu pochodzenia zwierzęcego.

Szczególnie groźny jest proces spalania parafiny. Przebywając w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie znajduje się taka świeca, można nabawić się poważnych problemów ze zdrowiem – dotyczących układu nerwowego, krwionośnego, a przede wszystkim oddechowego. Podczas jej spalania wydziela się wiele toksycznych substancji, a w tym benzen, toluen, ftalany. 

Dlatego tak dobrą alternatywą są naturalne świece zapachowe z wosku rzepakowego – całkowicie bezpieczne dla człowieka. To produkty wegańskie, które nie powodują problemów ze zdrowiem i które nie są powodem unoszenia się w powietrzu trujących gazów.

Stworzona z surowców wysokiej jakości

Zaletą świec zapachowych z wosku rzepakowego jest czas ich spalania – jest on o wiele dłuższy niż w przypadku tych tworzonych z parafiny. Dlatego można kupować je zdecydowanie rzadziej.

Ponadto w naturalnych świecach znajduje się także wysokiej jakości, bawełniany knot. Wbrew pozorom ma to ogromne znacznie. W tańszych świecach parafinowych jest on często wzmacniany metalem, co powoduje, że podczas spalania w powietrzu unosi się dodatkowa porcja toksyn.

Świeca rzepakowa jest ozdobą wnętrza

Naturalna świeca rzepakowa może być ozdobą wnętrza – i to zarówno ze względu na swój zapach, jak i na wygląd. Jej woń dodaje charakteru pomieszczeniu, a jej szklana oprawa to modny, ale nienachalny ozdobny akcent – zwłaszcza gdy zostaje podświetlona blaskiem płomieni.

To luksusowy gadżet

Świece zapachowe z rzepaku powstają dla tych, dla których liczy się nie tylko zapach, ale także zdrowie, kwestie ekologii i estetyki. Ponadto szkło, w którym się znajdują, może być małym dziełem sztuki – unikalnym designem zachwyca przede wszystkim takie, które powstaje w rzemieślniczych warunkach.

Poprawia humor

Zapach ma ogromne znaczenie dla nastroju. Dlatego wyraziście, ale subtelnie pachnąca świeca z wosku rzepakowego to sposób na relaks. Możesz ją zabrać do łazienki i cieszyć się jej wonią podczas kąpieli lub zapalić ją podczas degustowania ulubionego wina – będzie ona zapachową wisienką na torcie w czasie relaksacyjnego rytuału.