Wosk

Wybór wosku do produkcji świec był oczywisty - wosk rzepakowy. Produkuje się go z rzepaku, który jest w 100% naturalną, odnawialną rośliną pochodzącą ze zrównoważonych źródeł. Mimo dużego zapotrzebowani na rzepak, głównie ze względu na produkcję oleju to nie istnieje niebezpieczeństwo nadmiernej produkcji. Do upraw rzepaku nie stosuje się GMO, jest w 100% wegański, biodegradowalny, a ze względu na europejską produkcję ma niski ślad węglowy.

Mimo że wosk rzepakowy jest mniej popularny niż wosk sojowy, to jest od niego dużo bardziej ekologiczny. Soja uprawiana jest głównie w Ameryce Południowej. W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem związanym z wykorzystywaniem soi w gospodarce pod jej uprawę wycinane są lasy w Amazonii. Dodatkowo warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach większość soi jest modyfikowana genetycznie. Na pozór świece sojowe wydają się ekologiczne, jednak sposób pozyskiwana soi z ekologią ma niewiele wspólnego. Wosk rzepakowy jest rzadziej wybierany przez producentów świec zapachowych ze względu na dużą trudność związaną z produkcją świec z tego surowca.

Podczas spalania świeca zapachowa z wosku rzepakowego pali się czystym, jasnym płomieniem, nie kopci, dobrze przewodzi zapach, a przede wszystkim nie wytwarza żadnych niebezpiecznych dla człowieka i środowiska związków chemicznych. Wosk rzepakowy używany przez nas do produkcji świec nie jest testowany na zwierzętach.

ZAPACH

Kompozycje zapachowe zostały zaprojektowane w małej manufakturze w Grasse we Francji – światowej stolicy przemysłu perfumeryjnego. Zapachy posiadają certyfikat INTERNATIONAL FRAGRANCE ASSOCIATION (IFRA) potwierdzający bezpieczeństwo substancji i spełnienie wymagań dotyczących ograniczeń związanych ze stosowaniem wyłącznie bezpiecznych składników zapachowych. Dodatkowo kompozycje zapachowe są zgodne z przepisami REACH, są wegańskie i nie były testowane na zwierzętach.

KNOT


Do produkcji świec używamy ekologicznego knota wykonanego z niebielonej bawełny STANDARD 100 by OEKO-TEX® powleczonego naturalnym woskiem. Ołowiowy rdzeń występujący w ogólnodostępnych knotach jest zastąpiony bezpiecznym dla zdrowia rdzeniem papierowym. Ekologiczne knoty gwarantują czyste spalanie świecy pozbawione kopcenia i równomierny, jasny płomień. Knot został wyprodukowany bez użycia środków chemicznych, czego gwarancją jest certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Jest to rozpoznawalny na całym świecie znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych gwarantujący, brak występowania w produkcie m.in. pestycydów, chlorofonoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

SZKŁO

Szkło do naszych świec jest dmuchane i formowane w drewnianych formach w zaprzyjaźnionej polskiej hucie z surowca pochodzącego w 100% z recyklingu. Drugie życie surowca nadawane jest przez polskich hutników z wieloletnim doświadczeniem. Efektem ich pracy jest szkło o unikalnej strukturze, dzięki czemu każda ze świec zapachowych jest jedyna w swoim rodzaju. Jest to propozycja dla osób ceniących sobie niepowtarzalność oraz lubiących otaczać się wyjątkowymi i pięknymi produktami. Szkło to surowiec odnawialnym w 100% i może być przetwarzany w nieskończoność nie tracąc na jakości i czystości, oszczędzając przy tym energię i chroniąc środowisko. Do ponownego przetworzenia nadają się wszystkie opakowania wykonane ze szkła sodowo-wapniowo-krzemowego – butelki i słoiki – zarówno bezbarwne, jak i barwione. Dlatego też niezmiernie ważne jest prowadzenie selektywnej zbiórki odpadуw szklanych, mającej na celu wytworzenie stłuczki opakowaniowej i przetworzenie jej na nowe wyroby szklane .