DARMOWA DOSTAWA OD 250 ZŁ

DARMOWA DOSTAWA OD 250 ZŁ

SUROWCE

WOSK

Do produkcji świec i zawieszek zapachowych oraz świec wolnostojących używamy wosku rzepakowego. Produkuje się go z rzepaku, który jest w 100% naturalną, odnawialną rośliną pochodzącą ze zrównoważonych źródeł. Mimo dużego zapotrzebowani na rzepak, głównie ze względu na produkcję oleju, to nie istnieje niebezpieczeństwo nadmiernej produkcji. Do upraw rzepaku nie stosuje się GMO, jest w 100% wegański, biodegradowalny, a ze względu na europejską produkcję ma niski ślad węglowy.

Podczas spalania świeca z wosku rzepakowego pali się czystym, jasnym płomieniem, nie kopci, dobrze przewodzi zapach, a przede wszystkim nie wytwarza żadnych niebezpiecznych dla człowieka i środowiska związków chemicznych. Wosk rzepakowy używany przez nas do produkcji świec nie jest testowany na zwierzętach.

SZKŁO

Szkło do naszych świec oraz wazonów jest dmuchane i formowane w drewnianych formach w polskiej hucie szkła z surowca pochodzącego w 100% z recyklingu. Drugie życie surowca nadawane jest przez polskich hutników z wieloletnim doświadczeniem. Efektem ich pracy jest szkło o unikalnej strukturze, dzięki czemu każda ze świec zapachowych jest jedyna w swoim rodzaju. Jest to propozycja dla osób ceniących sobie niepowtarzalność oraz lubiących otaczać się wyjątkowymi i pięknymi produktami. Szkło to surowiec odnawialnym w 100% i może być przetwarzany w nieskończoność nie tracąc na jakości i czystości, oszczędzając przy tym energię i chroniąc środowisko. Dlatego też niezmiernie ważne jest prowadzenie selektywnej zbiórki odpadуw szklanych, mającej na celu wytworzenie stłuczki opakowaniowej i przetworzenie jej na nowe wyroby szklane.

ZAPACH

Kompozycje zapachowe zostały zaprojektowane w małej manufakturze w Grasse we Francji – światowej stolicy przemysłu perfumeryjnego. Zapachy posiadają certyfikat INTERNATIONAL FRAGRANCE ASSOCIATION (IFRA) potwierdzający bezpieczeństwo substancji. Dodatkowo kompozycje zapachowe są zgodne z przepisami REACH, są wegańskie i nie były testowane na zwierzętach.

KNOT

Do produkcji świec używamy ekologicznego knota wykonanego z niebielonej bawełny STANDARD 100 by OEKO-TEX® powleczonego naturalnym woskiem. Ołowiowy rdzeń występujący w ogólnodostępnych knotach jest zastąpiony bezpiecznym dla zdrowia rdzeniem papierowym. Ekologiczne knoty gwarantują czyste spalanie świecy pozbawione kopcenia i równomierny, jasny płomień. Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX® jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych gwarantujący brak występowania w produkcie m.in. pestycydów, chlorofonoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.