Darmowa dostawa od 299 zł

.

Szukaj

Świeczka może być umieszczona w wysokim świeczniku lub stać na specjalnej podstawie. Jednak równie zjawiskowo prezentują się te, których oprawę stanowi szkło. To tworzywo jest nie tylko ekologiczne, ale trudno przejść obojętnie obok jego walorów wizualnych. Przekonaj się, że szkło to dokładnie to, czego potrzebuje świeca, aby stać się dekoracją wnętrza!

Szkło w całej gamie kolorów

Świece nie muszą być umieszczane wyłącznie w przezroczystym, bezbarwnym szkle. Charakteru wnętrzu dodają zwłaszcza te, które są wyraziste – mają subtelny, ale przykuwający wzrok kolor.

Wosk może być umieszczony np. w pomarańczowym szkle. Taki energetyzujący odcień skutecznie poprawia nastrój, kojarzy się ze słońcem, ciepłymi dniami i wakacjami. Ponadto kolor ten będzie szczególnie dobrze się prezentował i wyróżniał w pomieszczeniach, w których dominują biele i szarości.

W salonie, w biurze, w które są utrzymane w industrialnym klimacie, sprawdzi się świeca w granatowym lub w czarnym szkle. W pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu urban jungle najlepiej będzie prezentować się szkło w ciemnozielonym kolorze. Natomiast do jasnej sypialni będzie pasowała świeczka w białej, szklanej oprawie.

 

Szykowny dodatek do eleganckiego wnętrza

Szkło od lat nie wychodzi z mody. Natomiast jeśli jest błyszczące, ma stylowy design, będzie pasowało do każdego pomieszczenia.

Dlatego świeca w szkle do doskonały dodatek do wnętrz, które są urządzone minimalistycznie, w których rządzi prostota i stonowana tonacja kolorystyczna. Będzie ona także zjawiskowo prezentować się w pomieszczeniach w stylu glamour czy zaaranżowanych w nonszalanckim stylu boho. Kolorowe szkło może być wyróżniającym się akcentem na tle wystroju wnętrza lub tworzyć z nim harmonijną całość.

 

Szkło w niezliczonej liczbie odsłon

Najpiękniejsze szkło to takie, które powstaje nie w warunkach przemysłowych, ale dzięki pracy ludzkich rąk. Szklane rękodzieło jest wyjątkowe i nie bez powodu jedyne w swoim rodzaju.

Nie ma dwóch takich samych świec w szkle wyprodukowanym ręcznie. Każda z nich będzie nieco inna. W takich oprawach pęcherzyki powietrza, które dodają szkłu uroku, są zawsze inaczej rozmieszczone. W ten sposób świece są unikalne, mimo że wyróżniają je takie same walory zapachowe.

 

Ekologiczny surowiec

Szkło jest uznawane za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów. Można je wykorzystywać niemal bez końca. Raz stłuczone może zostać poddane recyclingowi, przetopione i użyte m.in. do produkcji nowych, szklanych, rękodzielniczych wyrobów. 

Ekologiczne świece to takie, których każdy detal jest przyjazny dla środowiska. Dotyczy to także otaczającego je szkła. Powstaje ono z surowca, który pochodzi z recyklingu. Wykorzystanie właśnie takich materiałów jest najlepsze z perspektywy kwestii ekologii. Poddanie szkła recyklingowi i tworzenie z niego nowych wyrobów wymaga zużycia znacznie mniejszej ilości energii niż produkcja nowego surowca.

Ponadto wypalenie się świecy nie oznacza, że jej szklana osłona będzie bezużyteczna. Zgodnie z duchem zero waste warto dać jej kolejne życie. Może ona stać się efektownym naczyniem na przekąski, doniczką na kwiaty czy pojemnikiem na gumki, spinki do włosów. Życie szkła nigdy się kończy – właśnie dlatego warto wybierać świece w tym wyjątkowy, szlachetnym, eleganckim tworzywie.